Centrum Szkoleń Behawioralnych – kilka słów o nas

Centrum szkoleniowe prowadzone jest przez Teresę Mayer i Agnieszkę Rajs Glazar.

Rozwój daje radość – wiemy o tym dobrze pracując na co dzień z dziećmi. Daje radość dziecku, rodzicowi i terapeucie. Rozwój ma miejsce, kiedy dziecko nabywa nowe umiejętności, uczy się nowych piosenek i wierszyków, przyswaja nowe zabawy.

Dzieci uczą się szybko, bardzo szybko. Jedno, dwa powtórzenia i gotowe! Nie wszystkim dzieciom jednak idzie to tak sprawnie. Są dzieci, które słabo się koncentrują, mają niską motywację do współpracy, nie rozumieją za dobrze języka, mają nadwrażliwości lub nie radzą sobie ze swoimi emocjami.

Nasze CENTRUM powstało z myślą o takich dzieciach i ich terapeutach i rodzicach. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie osób, które chcą pokonać liczne w rozwoju dziecka z ASD bariery i pomóc mu uczyć się szybko i skutecznie

Nauka w CENTRUM wyposaża w narzędzia symulowania rozwoju dziecka we wszystkich sferach jego funkcjonowania i pozwala na:

• Kształtowanie komunikacji i naukę mowy;
  • Rozwijanie zabawy;
  • Kształtowanie właściwych interakcji z rówieśnikami;
  • Naukę czytania, pisania, liczenia;
  • Naukę rysowania, kolorowania i wycinania;
  • Kształtowanie samodzielności w placówce i domu;
  • Interwencje w zakresie kształtowanie poprawnych zachowań.

Specjalizujemy się w prowadzeniu kursów i warsztatów w nurcie terapii  behawioralnej z elementami poznawczymi.

Organizujemy szkolenia stacjonarne, on-line oraz na zamówienia – rad pedagogicznych, placówek i instytucji szkoleniowych.

Ofertę szkoleniową kierujemy do specjalistów pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, innymi zaburzeniami rozwoju oraz profesjonalistów zajmujących się dziećmi, które prezentują różnego rodzaju trudności wychowawcze.

Ze szkoleń mogą również korzystać rodzice oraz opiekunowie, którzy potrzebują gotowych i sprawdzonych rozwiązań na różnego rodzaju „domowe” problemy – nieposłuszeństwo, bałaganiarstwo, problemy z zasypianiem, wstawaniem, jedzeniem, zanieczyszczaniem się czy bardziej poważnymi sprawami jak agresja czy destrukcja.

Szkolimy od 2004 r. w szkołach masowych, integracyjnych, specjalnych oraz na zamówienie instytucji pozarządowych – stowarzyszeń i fundacji.

Do 2019 roku odbyło się przeszło 130 edycji różnych szkoleń i warsztatów. Łącznie wyszkoliliśmy przeszło 4500 osób.

Miło nam będzie spotkać się z Tobą i podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem.

Na szkoleniach CENTRUM:

• poznasz najnowsze i najskuteczniej techniki uczenia;
  • uzyskasz wiele gotowych rozwiązań terapeutycznych;
  • otrzymasz wiedzę, którą zaraz po szkoleniu możesz wdrożyć w praktykę.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!