Agresja i autoagresja u os贸b ze spektrum autyzmu. Skuteczne strategie terapeutyczne. 05.10.2022

KK
Kamil Kadelski
5.0 /5
(4)
52 jest ju偶 zarejestrowany

Pozna epidemiologi臋 zachowa艅 agresywnych i autoagresywnych os贸b z ASD i pokrewnymi zaburzeniami;
Pozna najcz臋stsze przyczyny biomedyczne i 艣rodowiskowe w/w zachowa艅;
Nab臋dzie umiej臋tno艣ci, kt贸re pozwol膮 mu przeanalizowa膰 zachowanie z punktu widzenia bezpo艣rednich bod藕c贸w prowokuj膮cych zachowania agresywne i autoagresywne;
B臋dzie umia艂 dostrzega膰 pierwsze symptomy tych zachowa艅;
Nab臋dzie umiej臋tno艣ci planowania konsekwentnych oddzia艂ywa艅 wp艂ywaj膮cych na zmniejszenie agresji i autoagresji u osoby z ASD;
Pozna sposoby tworzenia skutecznych dzia艂a艅 zapobiegawczych;
Dowie si臋 jak zatrzyma膰 rozwijaj膮ce si臋 zachowanie;
Uzyska wiedz臋 na temat podstawowych przepis贸w prawnych obowi膮zuj膮cych w plac贸wkach o艣wiatowych, kt贸re stanowi膮 podstaw臋 etycznych oddzia艂ywa艅;
Pozna kilka kluczowych narz臋dzi i pomocy wizualnych pomocnych w pracy z osob膮 agresywn膮 i autoagresywn膮.

• Nauczycieli i terapeut贸w pracuj膮cych z osobami z ASD i innymi zaburzeniami rozwojowymi;
  • Nauczyciel i terapeut贸w pracuj膮cych w plac贸wkach specjalnych i integracyjnych z osobami w r贸偶nym wieku;
  • Rodzic贸w i opiekun贸w, kt贸rych dzieci przejawiaj膮 zachowania agresywne i autoagresywne.

1. Om贸wienie przebiegu szkolenia.
  2. Poj臋cie zachowania trudnego, definicja agresji, definicja autoagresji.
  3. Najcz臋艣ciej spotykane zachowania agresywne i autoagresywne.
  4. Cz臋stotliwo艣膰 wyst臋powania agresji i autoagresji i zmiana jej form w trakcie rozwoju dziecka.
  5. Obserwacja zachowa艅 z punktu widzenia symptom贸w przepowiadaj膮cych oraz ich eskalacji.
  6. Przyczyny biologiczne wp艂ywaj膮ce na cz臋stotliwo艣膰 i formy zachowa艅 agresywnych i autoagresywnych.
  7. Okre艣lanie bezpo艣rednich bod藕c贸w wywo艂uj膮cych zachowania oraz funkcji zachowania.
  8. Techniki zatrzymuj膮ce zachowania w celu zapewnienia bezpiecze艅stwa osobie agresywnej lub autoagresywnej oraz innym osobom w otoczeniu.
  9. Podstawy prawne.
  10. Techniki i pomoce wizualne s艂u偶膮ce nabywaniu zachowa艅 alternatywnych do zachowa艅 agresywnych i autoagresywnych.
  11. Systematyzowanie oddzia艂ywa艅 i wsp贸艂praca z rodzin膮.
  12. Podsumowanie szkolenia, odpowiedzi na pytania uczestnik贸w.

Godziny zaj臋膰:

17.00 鈥 21.00

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestnik贸w ze sprawdzonymi technikami i skutecznymi narz臋dziami pomocnymi w pracy terapeutycznej i spo艂ecznym bytowaniu z osobami przejawiaj膮cymi gro藕ne dla siebie i otoczenia zachowania. Wieloletnie do艣wiadczenia w pracy z osobami z ASD przemawiaj膮 za potrzeb膮 zmiany podej艣cia do zachowa艅 agresywnych i autoagresywnych przez budowanie strategii rozwijania umiej臋tno艣ci alternatywnych.

Ka偶dy uczestnik szkolenia otrzyma imienny certyfikat potwierdzaj膮cy udzia艂 w doskonaleniu zawodowym.

Prowadz膮cy:

Teresa Mayer –聽pedagog specjalny i przedszkolny, terapeuta, superwizor Stosowanej Analizy Zachowania. Wsp贸艂tw贸rca i dzia艂acz Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej oraz Fundacji OD Pocz膮tku. By艂y cz艂onek Krajowego Towarzystwa Autyzmu i Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej. W trakcie 35 letniej praktyki w pracy z osobami z ASD tworzy艂a podwaliny systemu integracji dla dzieci z ASD.

Opinie Uczestnik贸w

5.0
4 Opinii

KK

Szkolenie 艣wietne, tre艣膰 przekazana w spos贸b bardzo ciekawy ! Mo偶liwo艣膰 zadawania pyta艅 i podejmowanie pr贸by pomocy w ciekawy spos贸b pokazuje drog臋 do prawid艂owej reakcji terapeuty. Bogata bateria materia艂贸w ! Polecam

KJ

Szkolenie by艂o profesjonalnie prowadzone 鈥 ogromna wiedza prowadz膮cego, ale przekazana w spos贸b kreatywny, wci膮gaj膮cy do brania udzia艂u. Bogaty program.Wyja艣nienie technik i 膰wiczenie ich w praktyce.Szkolenie godne polecenia. Dzi臋kuj臋

SL

Szkolenie na wysokim poziomie. Pani Teresa to osoba bardzo kompetentna, z du偶ym do艣wiadczeniem. Tre艣ci przekazane w spos贸b jasny, poparte przyk艂adami. Odpowiedzi na pytania s膮 bardzo wyczerpuj膮ce. Bogaty zestaw pomocy i skrypt贸w. Polecam!!!

WS

Szkolenie 艣wietne. Bardzo przydatne i jasne tre艣ci. Prowadz膮ca zaanga偶owana i mi艂a, ch臋tnie odpowiada艂a na pytania. Polecam serdecznie :)

Dodaj Opini臋

agresja2